Školský poriadok ZŠ

Navigácia

 • Ypsilon – slovina je hra,

  je celoslovenská  súťaž pre žiakov základných škôl v predmete slovenský jazyk a literatúra. Jej hlavným poslaním je propagovať a spopularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Cieľom súťaže je zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa často spájajú s výučbou tohto predmetu a ukázať im, že slovina je hra.

  11 žiaci 1. a 2. stupňa KSŠ riešili súťažné interaktívne testy, kde si  rozvíjali svoju originalitu, tvorivosť a aktívne myslenie a zároveň sa zabavili pri riešení zábavných a hravých úloh. Ďakujeme rodičovskej rade za finančný príspevok na štartovné pre súťažiacich.

   Testy do  95 %  úspešnosti vypracovali  7 žiaci. A kto sa umiestnil na popredných miestach?

  Najlepší jednotlivci:  Peter Pastorek /1.A/, Katarína Máliková /4.A/, Lukáš Martiška /3.A/, Matej Pružinec /6.A/, Filip Haliak /5.A/, Lukáš Habánek /2.A/, Natália Mellenová /8.A/. Všetci súťažiaci dostali diplomy a malé darčeky. Gratulujeme.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Pozvánka na karneval

 • ĎAKUJEME

  všetkým, ktorí sa v decembri zapojili do zbierky obuvi, školských pomôcok a kozmetiky pre deti z detského domova v Trenčíne. Vyzbierali sme okolo 150 párov detskej obuvi, niekoľko školských tašiek a veľa rôznych kozmetických prípravkov. Odvoz vecí zabezpečila p.  Koníčková a p. Hasidlová. Veríme, že sme deťom urobili radosť.

 • Krásne a požehnané vianočné sviatky

  Milí priatelia!

  Radostná zvesť o narodení Ježiša Krista nech prenikne naše srdcia, životy, rodiny... Nech našu každodennosť premieňa svojou blízkosťou Boh, ktorý sa stal jedným z nás. Aby sme vianočné sviatky a nový rok 2023 dokázali prežívať z lásky a pre lásku.

  Zo srdca vyprosuje Spoločenstvo Katolíckej spojenej školy v Nemšovej.

 • Organizácia vyučovania

  21.12. 2022 bude skrátené vyučovanie:

  1. hodina 8.00 - 8.35

  2. hodina 8.40 – 9.15

  3. hodina 9.30 – 10.05

  4. hodina 10.10 – 10.45

  5. hodina 10.55 – 11.30

  6. hodina 11.35 – 12.10

  22.12. 2022 udeľuje vedenie školy riaditeľské voľno, v tento deň sa nevyučuje.

  Od 23.12.2022 do 8.1. 2023 začínajú vianočné prázdniny, nástup do školy je 9.1.2023 (v pondelok).

  S pozdravom: vedenie školy.

 • Chcete podporiť našu školu?

 • Spája nás nádej a láska....

  Kto prišiel na Vianočné tradície do našej školy, mohol zažiť práve takúto atmosféru. Program tradícií bol pestrý, začal vystúpením žiakov: spev, tanec, hra na flautu a keyboard, recitácia... Nasledovalo vyhodnotenie výtvarnej súťaže a počas celého popoludnia aj ukážky tradičných umení: pečenie oplátok, pletenie prútených košíkov, výroba sviečok s vosku. Triedy sa zmenili na miesto spoločného posedenia s rodičmi či bývalými žiakmi a pre návštevníkov bola pripravená aj kapustnica. Deti si pripravili rôzne výrobky na predaj: niečo milé pre potešenie, niečo chutné do bruška, niečo pekné na stromček či na ozdobenie sviatočného stola. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí prispeli k zorganizovaniu tohtoročných Vianočných tradícií.

 • Vianočné tradície - pozvánka

 • Škola Bontónu

  Kultúrno - umelecká spoločnosť  Bojník z Bojníc pripravila zaujímavé predstavenie o tom, ako sa máme správať v spoločnosti, ako pozdraviť, ako podať ruku, prísť do reštaurácie, odložiť príbor na tanier tak, aby čašník vedel, či nám chutilo, či nechutilo, ako uviazať kravatu a iné užitočné veci. Herci mali oblečené dobové kostýmy a predstavenie bolo nielen poučné a zaujímavé, ale aj vtipné. Hlavné postavy si v ňom zahrali aj naši žiaci. 

 • Výberové konanie

  ​​​​​Zriaďovateľ KSŠ Nemšová RK cirkev Biskupstvo Nitra v zmysle zákona 596/2003 NR SR vyhlasuje nové výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa KSŠ Nemšová. Uzávierka prihlášok je 21.12.2022. Záujemcovia nájdu podklady na stránke Nitrianskeho biskupstva:

  http://www.biskupstvo-nitra.sk/vyberove-konanie-na-obsadenie-funkcie-riaditela-spojenej-katolickej-skoly-v-nemsovej-informacia/

 • Mikuláš v škole

  Sv. Mikuláš bol kresťanský biskup. Rodičia mu zomreli, keď bol ešte mladým mužom. Po sebe však zanechali taký majetok, že Mikuláš sa nemusel báť o svoje živobytie. On sa však rozhodol všetko venovať chudobným. Vďaka svojmu bohatstvu zachránil mnoho odsúdených kresťanov, ktorých vykúpil, na svoje náklady dal postaviť aj nemocnicu. Zachránil rodinu, ktorej otec prišiel o všetky peniaze. Potajomky zobral mešec zlata a v noci pod rúškom tmy ho dal mužovi do okna ako veno pre jeho dcéry. Tak sa pravdepodobne začala tradícia obdarovávania na sv. Mikuláša.

 • Pomoc pre detský domov

  V týždni od 5.12. do 9.12. sa uskutoční zber vecí pre deti z DD. Deti by najviac potrebovali:

  OBUV: topánky, tenisky, papuče, šľapky - aj nosené, ale zachovalé, KOZMETIKU: sprcháče, šampóny, kefky, vatové tyčinky... , ŠKOLSKÉ POTREBY: perá, pravítka, ceruzky, peračníky...

  Veci môžete priniesť pred vyučovaním alebo cez veľkú prestávku na chodbu pri riaditeľni.

 • Výtvarné súťaže

  Si žiak katolíckej školy? Rád vo voľnom čase maľuješ? Potom je táto ponuka určená aj pre teba.

 • Deň boja proti AIDS

  Deň boja proti AIDS

  Organizácia Spojených národov v roku 1988 vyhlásila prvý decembrový deň za medzinárodný deň boja proti chorobe s názvom AIDS. Symbolom sa stala červená stužka. Svoju spolupatričnosť s ľudmi chorými na AIDS vyjadrili aj naši žiaci a prišli v červenej farbe.

 • Spojme sa a pomôžme

  - je názov charitatívnej akcie našich zamestnancov pre rodinu, ktorá potrebuje pomoc. Od konca septembra sa každú stredu v škole predávajú rôzne dobroty za symbolické 1€. Ďakujeme všetkým, ktorí sa doteraz zapojili. Dnes nás hostili pani učiteľky z MŠ.

 • Geografická olympiáda

  Geografická olympiáda

  Minulý týždeň sa uskutočnilo online školské kolo olympiády z GEG. Súťaž tradične organizuje IUVENTA. Z našej školy sa do súťaže zapojilo 14 žiakov v 3 kategóriách a všetci sa stali úspešnými riešiteľmi. Do oresného kola postupujú: Timotej Haliak a Kristián Králik (5.A), Matej Pružinec a Matúš Strnad (6.A), Ela Pružincová (8.B) a Jakub Forgáč (9.A). 

  Ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov v okresnom kole.

 • Olympiáda v anglickom jazyku

  Každoročne vyučujúce ANJ organizujú školské kolo Olympoády v anglickom jazyku. V tomto školskom roku súťažilo 15 žiakov. A tu sú víťazi:

  Kategória 5.- 7.ročník:                                                                

  1.miesto: Anton Jozef Krajči 6.A                                                   

  2.miesto: Patrik Ďurech 6.A                                                          

  3.miesto: Matej Pružinec 6.A      

  Kategória 8.- 9.ročník    

  1.miesto: Júlia Begáňová 9.A

  2.miesto: Charlotte Zemanovičová 9.A  

  3. miesto: Katarína Paulína Haliaková 8.A                                             

  Tonko a Julka nás budú reprezentovať v okresnom kole.

 • Katarínska diskotéka

  Každý, kto dnes prišiel sa mohol zabaviť do sýtosti.... Pre deti boli pripravené rôzne aktivity: spoločné ukazovacie tance, fotostena, kreslenie so zaviazanými očami, balónový tanec, cesta cez prekážky...Najväčší úspech u malých, ale aj starších žiakov mal stoličkový tanec. Nechýbalo ani občerstvenie a sladké odmeny pre víťazov súťaží. Výbornú hudbu pre nás namixovali DJ Kubo a DJ Luky. A čo je úžasné, do prípravy a realizácie všetkých aktivít sa zapojili naši druhostupniari. Vďaka, urobili ste to na 1*.

 • PŠQWORKY

  PŠQWORKY

  Pred týždňom sme na našom facebooku informovali, že sa 16 žiakov našej školy zúčastnilo okresného kola súťaže Pišqworky a do krajského kola postúpilo družstvo dievčat z 9.A. Dnes sa v Žiline uskutočnilo krajské kolo. Dievčatá - Ema, Júlia a Romana sa popasovali s náročnými súpermi a vybojovali si krásne štvrté miesto spomedzi desiatich súťažných tímov. K úspechu blahoželáme a ďakujeme im za skvelú reprezentáciu školy.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícka spojená škola
  Školská 9, 914 41 Nemšová
  zs.sv.michala@gmail.com
 • +421 326598331

Fotogaléria