Navigácia

Kontakt

 • Katolícka spojená škola
  Školská 9, 914 41 Nemšová
  zs.sv.michala@gmail.com
 • +421 326598331

Pondelok 5. 12. 2022

Fotogaléria

V tomto fotoalbume za nenachádzajú žiadne galérie

Novinky

 • V týždni od 5.12. do 9.12. sa uskutoční zber vecí pre deti z DD. Deti by najviac potrebovali:

  OBUV: topánky, tenisky, papuče, šľapky - aj nosené, ale zachovalé, KOZMETIKU: sprcháče, šampóny, kefky, vatové tyčinky... , ŠKOLSKÉ POTREBY: perá, pravítka, ceruzky, peračníky...

  Veci môžete priniesť pred vyučovaním alebo cez veľkú prestávku na chodbu pri riaditeľni.

 • Deň boja proti AIDS

  Organizácia Spojených národov v roku 1988 vyhlásila prvý decembrový deň za medzinárodný deň boja proti chorobe s názvom AIDS. Symbolom sa stala červená stužka. Svoju spolupatričnosť s ľudmi chorými na AIDS vyjadrili aj naši žiaci a prišli v červenej farbe.

 • Si žiak katolíckej školy? Rád vo voľnom čase maľuješ? Potom je táto ponuka určená aj pre teba.

 • - je názov charitatívnej akcie našich zamestnancov pre rodinu, ktorá potrebuje pomoc. Od konca septembra sa každú stredu v škole predávajú rôzne dobroty za symbolické 1€. Ďakujeme všetkým, ktorí sa doteraz zapojili. Dnes nás hostili pani učiteľky z MŠ.

 • Geografická olympiáda

  Minulý týždeň sa uskutočnilo online školské kolo olympiády z GEG. Súťaž tradične organizuje IUVENTA. Z našej školy sa do súťaže zapojilo 14 žiakov v 3 kategóriách a všetci sa stali úspešnými riešiteľmi. Do oresného kola postupujú: Timotej Haliak a Kristián Králik (5.A), Matej Pružinec a Matúš Strnad (6.A), Ela Pružincová (8.B) a Jakub Forgáč (9.A).

  Ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov v okresnom kole.

 • Každoročne vyučujúce ANJ organizujú školské kolo Olympoády v anglickom jazyku. V tomto školskom roku súťažilo 15 žiakov. A tu sú víťazi:

  Kategória 5.- 7.ročník:

  1.miesto: Anton Jozef Krajči 6.A

  2.miesto: Patrik Ďurech 6.A

  3.miesto: Matej Pružinec 6.A

  Kategória 8.- 9.ročník

  1.miesto: Júlia Begáňová 9.A

  2.miesto: Charlotte Zemanovičová 9.A

  3. miesto: Katarína Paulína Haliaková 8.A

  Tonko a Julka nás budú reprezentovať v okresnom kole.

 • Každý, kto dnes prišiel sa mohol zabaviť do sýtosti.... Pre deti boli pripravené rôzne aktivity: spoločné ukazovacie tance, fotostena, kreslenie so zaviazanými očami, balónový tanec, cesta cez prekážky...Najväčší úspech u malých, ale aj starších žiakov mal stoličkový tanec. Nechýbalo ani občerstvenie a sladké odmeny pre víťazov súťaží. Výbornú hudbu pre nás namixovali DJ Kubo a DJ Luky. A čo je úžasné, do prípravy a realizácie všetkých aktivít sa zapojili naši druhostupniari. Vďaka, urobili ste to na 1*.

 • PŠQWORKY

  Pred týždňom sme na našom facebooku informovali, že sa 16 žiakov našej školy zúčastnilo okresného kola súťaže Pišqworky a do krajského kola postúpilo družstvo dievčat z 9.A. Dnes sa v Žiline uskutočnilo krajské kolo. Dievčatá - Ema, Júlia a Romana sa popasovali s náročnými súpermi a vybojovali si krásne štvrté miesto spomedzi desiatich súťažných tímov. K úspechu blahoželáme a ďakujeme im za skvelú reprezentáciu školy.

 • „Osloboď, nás Pane, od pýchy a domýšľavého presvedčenia, že si poradíme bez Teba.“

  Kto pozná život narkomana lepšie ako bývalý narkoman? O živote s drogami a o možnosti zlepšiť svoj život v komunitnom centre Cenacolo z Kráľovej pri Senci nám porozprávali Damián a Juraj. Ich svedectvá boli úprimné, nový zmysel života našli v pomoci iným. A čo je podľa nich v živote dôležité? Pokora, vzťahy, modlitba...

  Na ich webovej stránke nájdete ďalšie informácie o živote v komunite, jej vzniku a aj pamätník skúseností so svedectvami rodín, rodičov, dievčat.

 • Súťaž v speve regionálnych ľudových piesní "Trenčianske hodiny" sa konala v Trenčíne 14. novembra 2022. Organizovalo ju mesto Trenčín v spolupráci so Základnou umeleckou školou K. Pádivého.

  Katolícku spojenú školu z Nemšovej úspešne reprezentoval náš Antonko Krajči zo 6.A triedy s piesňami "Trenčianskú dolinú" a "Chlapec som ja chlapec". Antonko sa vo svojej kategórii stretol so silnou konkurenciou a umiestnil sa na krásnom štvrtom mieste, pričom mnohí poslucháči ho tipovali aj na vyššie priečky. Antonko, ďakujeme, držíme palce a tešíme sa na ďalšie umelecké zážitky v Tvojom podaní.

 • Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do celoslovenskej súťaže iBobor. Súťažiacich, ktorí chceli uspieť bolo v tomto ročníku viac ako 120 000 a podľa veku boli rozdelení do niekoľkých kategórií. A tu sú naši najlepší, ktorí sa stali úspešnými riešiteľmi:

  Bobrík: N. Hrehušová, A. Barišová, M. Pastorek zo 4.A

  Benjamín: Matej Pružinec, 6.A

  Kadet: M. Navrátil z 8.B, J. Forgáč, J. Krcheň z 9.A, K. Haliaková, E. Pružincová, L. Ďuríková, M. Galko (ôsmy ročník).

  Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Exkurzia ôsmakov a deviatakov do fyzikálno- biologického raja Vida v Brne. Veľa sme videli, vyskúšali, zažili.

 • Začiatkom novembra sa žiaci 4.A a 3.A vydali na cestu do Bábkového divadla v Žiline. Z cesty vlakom mali deti veľký zážitok. Mnohí cestovali týmto dopravným prostriedkom po prvýkrát. Náladu nám nepokazilo ani dlhšie čakanie na rýchlik v Trenčianskej Teplej a ani jeho 10 minútové meškanie. V divadle sme sa usadili a pozerali na trpaslíkov, horára, princa, macochu, Snehulienku... Po skončení predstavenia sme prešli na námestie v Žiline, vstúpili sme do kostola a pomodlili sa. Vonku svietilo jesenné slnko, povzbudilo nás a pozvalo na posedenie na lavičkách. A potom? Hurá do nákupného centra. Na záver sme sa všetci zhromaždili pri kaviarni, v ktorej plával v akváriu žralok. Deti boli na pochybách či je živý. Bol. Ozajstný žralok čiernohrotý. O 12,00 sme zamávali Žiline a hurá na rýchlik smer Bratislava. Nezabudnúť vystúpiť a sme doma! A zajtra znova školské povinnosti!

 • Vážení rodičia, milí žiaci!

  Oznamujeme Vám, že dňa 18. 11. 2022 ( v piatok) udeľuje riaditeľ Katolíckej spojenej školy všetkým žiakom riaditeľské voľno.

  Ďakujeme za porozumenie.

  S pozdravom

  Vedenie školy

 • - to je názov celoštátnej súťaže v recitovaní slovenskej ľúbostnej poézie. Láska má významné miesto v živote človeka a zároveň sa ňou inšpirovali mnohí básnici. Aj žiaci našej školy recitovali o láske. Petra Koníčková /8.A/ si pripravila báseň od Lýdie Vadkerti-Gavorníkovej O láske a neláske. Vladislav Galko /9.A/ predniesol báseň od Pavla Koyša, rodáka z Ladiec, Takú lásku čakaj. Prednesy súťažiacich boli na vysokej úrovni a reprezentanti našej školy, aj keď sme sa zúčastnili po prvýkrát, sa vo vysokej konkurencii nestratili. Chválime ich a prajeme im ešte veľa chuti do recitovania.

Novinky

Kontakt

 • Katolícka spojená škola
  Školská 9, 914 41 Nemšová
  zs.sv.michala@gmail.com
 • +421 326598331

Fotogaléria